Poznejte naše nové doktorské studijní programy

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem zve na tiskovou konferenci, která se bude konat ve středu 2. 8. 2023 od 14:00 h.

Na tiskové konferenci budou představeny výsledky projektů STUVIN (Studium, výzkum a inovace – rozvoj přírodovědných a technických doktorských programů na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí n. L.) a INVUST (Rozvoj přístrojového vybavení pro přírodovědné a technické doktorské programy na J. E. Purkyně v Ústí n. L.)V průběhu řešení projektu byly akreditovány nové nebo rozšířené studijní programy Aplikované nanotechnologie, Environmentální chemie a technologie, Aplikované iontové technologie a Landscape reclamation and ecosystem services (v angličtině). Zároveň bylo pořízeno nové investiční vybavení za 125 mil. Kč včetně několika přístrojů unikátních v rámci ČR. Realizace projektu významně rozšířila nabídku doktorských studijních programů na našich fakultách životního prostředí a přírodovědecké, a přispěla tak k výraznému navýšení výzkumné kapacity univerzity v oblasti přírodních a technických věd.

Po skončení tiskové konference proběhne komentovaná prohlídka laboratoří s novými přístroji.