Nakládání s odpady u nás a jinde ve světě

Amfiteátr v Kampusu UJEP od 18:00
Téma, které v poslední době získává stále častěji prostor v médiích. Odpadové hospodářství a řešení nakládání s odpady je problém dnešní doby a bude nás bezpochyby provázet i do budoucnosti. Česká republika má od 1. ledna 2021 nový zákon o odpadech, který reflektuje potřeby dnešní doby. V přednášce se zaměříme na široké souvislosti a okolnosti toho, proč něco jde a něco nejde – anebo to zatím nejde. Vysvětleny budou také některé hoaxy a vše doprovodí záběry přímo z praxe. Přednáška o odpadech obvykle končí bohatou diskuzí.

Přednáší Ing. Tomáš LankFakulta životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Cyklus přednášek Piknik Nobel vznikl ve spolupráci s projektem č. 304011U405 Propagácia a zvyšovanie atraktívnosti prírodovedno-technických odborov špecializovaných pre potreby praxe v cezhraničných oblastiach.