Srpen 2021

Geneticky modifikované organismy: Proč všechen ten povyk?

Amfiteátr v Kampusu UJEP od 18:00

Zubatá rajčata, květákové ovce, uhynulé včely, kukuřice s očima a injekční stříkačka zapíchnutá do různých částí rostlin. Taková je představa mnoha lidí o geneticky modifikovaných organismech. Kde se vzal ten „strašák“? Co je pravdy na všech těch hrozivých obrázcích a zprávách? Potřebujeme vůbec genetické modifikace? Není to nějaký přežitek? Vždyť existuje množství moderních metod… Přijďte nejen poslouchat, ale třeba i debatovat.

Přednáší Mgr. Hana Auer Malinská, Ph.D.Přírodovědecká fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Cyklus přednášek Piknik Nobel vznikl ve spolupráci s projektem č. 304011U405 Propagácia a zvyšovanie atraktívnosti prírodovedno-technických odborov špecializovaných pre potreby praxe v cezhraničných oblastiach.