Exkurze za mechy Českého Švýcarska

V pátek 2.12.2022 proběhne v Národním parku České Švýcarsko pod vedením pracovnice NP Mgr. Ivany Markové exkurze za mechy Českého Švýcarska. Celodenní exkurze začíná od 9:00 v Kyjovském údolí, předpokládaný konec je v 17:00. Vzdělávací akce je určena jak pro pedagogy, tak i pro studenty a je realizována v rámci projektu U21 – Univerzita reflektující problémy regionu severozápadních Čech. Doprava z fakulty je zajištěna, zájemci předem kontaktují dr. Michala Holce ().

V rámci exkurze proběhnou ukázky společenstev mechů v gradientu suchých a osluněných pískovcových skal až po stanoviště chladných a vlhkých roklí v lokalitě Kyjevského údolí. Příležitostně, pokud čas dovolí, mohou být prezentována i společenstva mechů požářišť u Jetřichovic.