Exkurze v elektrárně a rozvodně

Dne 13.10.2022 byla katedrou KECHT uspořádána exkurze pro studenty a zaměstnance do elektrárny Ledvice a rozvodny Chotějovice.
V infocentru elektrárny Ledvice bylo provedeno seznámení s historií a současností elektrárny. Pak následovala prohlídka provozu elektrárny. Prohlédli jsme si strojovnu původní části a model fluidního kotle. Dále jsme se přesunuli do nejnovější části, bloku o instalovaném výkonu 660 MW. Studenti se seznámili se špičkovou technologií a věžovým kotlem, který vyrábí páru o nadkritických parametrech. Dále následovala prohlídka strojovny a závěr exkurze byl na vyhlídkové plošině ve výšce 140 m. V průběhu celé exkurze provádějící odpovídal na různé dotazy.
Druhá část exkurze proběhla v rozvodně Chotějovice. Zde byla ukázána klasická venkovní rozvodna o napětí 220 kV a další špičková technologie – zapouzdřená rozvodna 400 kV. Pracovníci ČEPSu nám ukázali i zázemí a pomocné provozy rozvodny.