Piknik Nobel podruhé v kampusu UJEP

Od 3. srpna do 14. září se v amfiteátru kampusu UJEP můžete každou středu od 18 h setkat s vědci z FŽP a dalších fakult UJEP v rámci cyklu letních přednášek Piknik Nobel. Připravena budou nejrůznější vědecká témata z aktuálního univerzitního výzkumu i občerstvení od Čajovny U vysmátý žáby nebo z naší kavárny Kampuska. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do přilehlé fialové auly.

Můžete se těšit na témata:

3. srpna: Lukáš Sláma (FF) – “Švéd přichází!” aneb Poslední roky třicetileté války

10. srpna: Vladimír Brůna (FŽP) – Odkrývání neviditelného aneb Geotechnologie pomáhají zkoumat staroegyptské civilizace

17. srpna: Sylvie Kříženecká (FŽP) – Léky a léčiva aneb Co jednou příroda prozradí našim vnoučatům?

24. srpna: Patrik Christian Cmorej (FZS) – Zajímavé kazuistiky ze světa záchranáře

31. srpna: Kateřina Dytrtová (FUD) – Nejčastější předsudky o (současném) umění?

7. září: Markéta Gloneková (PřF) – Proč žirafy kojí cizí mláďata

14. září: Michal Hejcman (FŽP) – Krajina jako kronika lidských aktivit

Podrobný program včetně anotací přednášek zde

Cyklus přednášek Piknik Nobel vznikl ve spolupráci s projektem č. 304011U405
Propagácia a zvyšovanie atraktívnosti prírodovedno-technických odborov špecializovaných pre potreby praxe v cezhraničných oblastiach.