Nové talenty vědy a výzkumu zabodovaly na konferenci UJEP

Konference studentů přírodovědných a technických programů STUDKON patří k tradičním akcím pořádaným na UJEP. Každoročně se zde představují studenti všech ročníků doktorských studií fakulty životního prostředí (FŽP) a přírodovědecké fakulty (PřF) a před publikem složeným z odborníků prezentují výsledky své výzkumné práce. Již pátý ročník konference se uskutečnil v prostorách Kampusu UJEP pod záštitou rektora Martina Baleje.

Studenti se v kategoriích ústní a posterová prezentace utkali o Cenu Miroslava Broula, kterou odborná komise udělila třem příspěvkům, jež ji obsahem a úrovní prezentace zaujaly nejvíce. V konkurenci zkušenějších studentů v obou kategoriích obsadily nejvyšší příčku studentky prvního ročníku. Fakulta životního prostředí měla mezi vítězi hned čtyřnásobné zastoupení. Gratulujeme!

Cenu Miroslava Broula získali:

Katrien Boonen (FŽP, 1. ročník) – Potenciál dendrochemie ve výzkumu znečištění (1. místo prezentace)

Anna Paříková (PřF, 1. ročník) – Transport částic v mikrofluidních zařízeních: víceúrovňový přístup modelování (2. místo prezentace)

Robert Ato Newton (FŽP, 2. ročník) – Palivové charakteristiky biomasy Miscanthus x giganteus pěstované na marginálních a mírně kontaminovaných půdách (3. místo prezentace)

Michaela Kocholatá (PřF, 1. ročník) – Izolace a charakterizace rostlinných exozomů pro biomedicínské aplikace (1. místo poster)

Hana Burdová (FŽP, 5. ročník) – Charakterizace pyrolýzních olejů pomocí GC(xGC)-FID/HRMS (2. místo poster)

Jan Hubáček (FŽP, 3. ročník) – Pyrolýza plastů: Dehalogenace pomocí krokové pyrolýzy a kovových sorbentů (3. místo poster)¨

Více informací na webu UJEP: https://www.ujep.cz/cs/36985/nove-talenty-vedy-a-vyzkumu-zabodovaly-na-konferenci-ujep