Den recyklace na FŽP UJEP

Světový den recyklace dorazilo s předstihem (15. 3. 2024) na Fakultu životního prostředí UJEP oslavit na 400 žáků základních a středních škol a další návštěvníci z řad UJEP i veřejnosti. Hlavním bodem
programu byly přednášky s aktuálními tématy recyklace baterií a zelené chemie, které na FŽP rozvíjíme i v rámci výzkumu. Nechyběl ani pohled přímo z praxe.

* Petr Kratochvíl, Ecobat – Zpětný odběr a recyklace baterií v praxi * Jiří Orava a Jiří Štojdl, FŽP UJEP – Nové materiály pro lithiové baterie a jejich recyklace
* Lucie Oravová, FŽP UJEP – Zelené chemikálie – jak přeměnit odpad na poklad
* Tomáš Lank, FŽP UJEP – Ekonomika v recyklaci – kolik to stojí a jaké jsou za tím peníze?

Kromě přednášek čekaly na návštěvníky vzdělávací aktivity od společností EKO-KOM, Recyklohraní a ReUse-CEntrum Ústí nad Labem, komentované prohlídky laboratoří FŽP i doprovodná výstava lithiových baterií a materiálů vznikajících při jejich recyklaci.

Partnerem akce byla Okresní hospodářská komora v Chomutově.

Akce byla realizována v rámci projektu (Ne)děláme z toho vědu o klimatu srozumitelně. Více informací na webu www.fzp.ujep.cz/neveda

odkaz na program: zde

odkaz na fotogalerii: zde