Setkání odborníků biologie a chemie vodních ekosystémů na FŽP UJEP

Na naší fakultě proběhlo 21. 2. 2024 pracovní setkání odborníků z oblasti biologie a chemie vodních ekosystémů. Toto mezioborové setkání je u nás zcela unikátní a jeho cílem je propojovat znalosti obou zmíněných oborů za účelem lepšího pochopení a využití propojení znalostí v oblasti ochrany vod. Akci ve spolupráci s FŽP UJEP pořádali zaměstnanci Odboru vodohospodářských laboratoří Povodí Ohře. Na programu bylo představení jednotlivých pracovišť včetně komentované prohlídky laboratoří FŽP, možností propojení praxe s akademickou sférou i odborné přednášky s tématikou monitoringu vodních ekosystémů. Výzkumné aktivity FŽP (primárně Katedry environmentální chemie a technologie) představila na začátku druhého bloku přednášek dr. Kříženecká.

Mezi institucemi, jejichž odborníci se setkání zúčastnili, byly:
• Odbor vodohospodářských laboratoří, Povodí Ohře, s. p., Teplice
• Fakulta životního prostředí, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Ústí nad Labem
• Odbor vodohospodářských laboratoří, Povodí Vltavy, s. p., Plzeň
• Ústav pro nanomateriály, Technická univerzita Liberec