Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti

ve čtvrtek 11. května bude Dům dětí a mládeže společně s Fakultou životního prostředí pořádat krajské kolo soutěžní přehlídky prací Středoškolské odborné činnosti. Do krajského kola postoupilo 62 prací od 67 autorů ze 16 oborů. Práce bude hodnotit 6 odborných porot s 31 porotci. Slavnostní zahájení bude v případě příznivého počasí v amfiteátru, při nepřízni v respiriu budovy CPTO. Soutěžícím přejeme hodně štěstí.

V letošním roce je pro soutěžící připravena speciální cena:

Cena děkana Fakulty životního prostředí za nejlepší práci v oblasti přírodních, technických a příbuzných oborů

Cena děkana Fakulty životního prostředí, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem bude udělena nejlepší práci Ústeckého krajského kola soutěže SOČ.

Cena bude udělena na základě výběru hodnotících komisí posuzujících přírodní, technické a příbuzné obory soutěže SOČ.

Jedná se o kategorie:
1) Matematika a statistika
2) Fyzika
3) Chemie
4) Biologie a vědy o Zemi
8) Ochrana a tvorba životního prostředí
12) Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

Součástí ocenění je certifikát pro nejlepší studentku nebo nejlepšího studentka s rozhodnutím děkana o přijetí ke studiu na Fakultě životního prostředí bez přijímacích zkoušek.