Zlatá příčka pro absolventa FŽP UJEP v soutěži palivových terminálů „Tank Storage Awards“.

Absolvent Fakulty životního prostředí UJEP Ing. et Ing. Petr Válek získal nejvyšší zlatou příčku v prestižní soutěži palivových terminálů „Tank Storage Awards“. V kategorii „Terminal Innovation“ postoupil se svým projektem nejprve mezi deset nejlepších projektů z celého světa a následně také do finále v Rotterdamu v Holandsku. Tam 15. 3. převzal na slavnostním galavečeru nejvyšší ocenění. Zlatou první příčku získal Petr Válek v konkurenci největších tankovišť světa z Číny, Jižní Ameriky, Jižní Koreje, Spojených Arabských Emirátů, Rotterdamu, Hamburku, Antverp, nebo Mexického zálivu.  V Holandsku zastupoval firmu ORLEN Unipetrol RPA, kde pracuje řadu let jako vedoucí výrobní sekce 2, což jsou právě palivové terminály, mísení a expedice paliv, tankoviště a sklady zkapalněných ropných plynů.  Projekt Petra Válka představuje využití průmyslových tabletů do výbušného prostředí, na kterých mohou technici identifikovat zařízení nebo podzemní rozvody inženýrských sítí a v terénu vidět výkresovou dokumentaci včetně základních informací o zařízení. Porotci ocenili v jeho projektu používání digitálních technologií na palivovém terminálu, díky kterým má operátor po ruce nejaktuálnější informace, které jsou nezbytné pro dodržení bezpečnostních standardů a zvýšení efektivity. Ing. et Ing. Petr Válek je absolventem Bc. oboru „Ochrana životního prostředí v průmyslu“ a navazujícího magisterského oboru „Odpadové hospodářství“. Za Fakultu životního prostředí Gratulujeme!